Dekanımız Prof. Dr. Nadir İlhan, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Geleceğin Sınıf Öğretmenleri Kulübünün düzenlediği  ‘İSTİKLAL MARŞI YILI KUTLAMA PROGRAMI' etkinliği kapsamında "İstiklal Marşından İstikbale Mesajlar" konulu çevrim içi konferansla zoom üzerinden Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğrencilerine İstiklal Marşının mesajları üzerine değerlendirmelerde bulunmuştur.

Mehmet Akif’in bir asker olarak cephede savaşmasa da İstiklal Savaşımızın her safhasında bulunduğunu, halkın ümitsizliğe-yılgınlığa kapılmaması için şehir şehir dolaşarak vaazlar verdiğini, halkımızı bilinçlendirdiğini ifade eden Prof. Dr. Nadir İlhan, Mehmet Akif Ersoy gibi İstiklal Mücadelemizin bir kahramanı ve İstiklal Marşı gibi milletimiz için yüce bir değerin anlaşılmasının önemini dile getirmiştir.

İstiklal Marşının, Türk milletinin ortak irade ve kararlılığının; iman, inanç, bağımsızlık, bayrak, ezan, şehadet gibi en yüce değerlerle, esareti kabullenmeyen sarsılmaz bir iradenin ortaya çıkardığı; geçmişin değerleriyle geleceğe ümitle bakmanın destanı olduğunu da ifade eden Prof. Dr. Nadir İlhan, konferansı İstiklal Marşı’nda işlenen değerler ve onlara bağlı mesajlar üzerine değerlendirmeleriyle tamamlamıştır.

Olusturulma Tarihi:2021-03-24 16:00:51
Guncelleme Tarihi: 2021-03-24 16:03:58